Mamy opóźnienie. Obiecywaliśmy Wam możliwość ulepszenia bloga w blog.onet w połowie września, a mamy na karku początek października i wciąż zmian nie widać. Chcieliśmy Was za to bardzo przeprosić. Opóźnienie wynika z faktu, że zanim oddamy Wam tą funkcjonalność, musimy mieć absolutną pewność że to działa, że nie ma błędów i nie zepsuje Waszych blogów. Dlatego od miesiąca testujemy, poprawiamy, dodajemy różne rzeczy i znów je testujemy. Ale zbliżamy się już do końca!

Dzisiaj możliwość ulepszenia bloga uruchomimy na wybranych przez nas blogach, których autorzy pomogą nam przetestować funkcjonalność i będą mogli wytknąć ewentualne błędy które przeoczyliśmy. W przyszłym tygodniu taka możliwość zostanie uruchomiona na wszystkich blogach w blog.onet.pl.

Dlatego bardzo prosimy o cierpliwość wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać by ujrzeć swój blog w nowym systemie.

Kilka istotnych informacji na temat ulepszania blogów.

- Nie zmienia się ani adres ani domena bloga (blog.onet.pl).
- Nie zmieniają się dane do logowania (zarówno e-mail jak i hasło).
- Przeniesieniu ulegają wszystkie wpisy i komentarze oraz księga gości.
- Wszystkie blogi w nowym systemie przenoszone będą do szablonu Onet Motyw 1.0.
- Szablon ten zapamiętuje większość ustawień bloga ze starego systemu, takich jak: tło bloga, kolor tekstu i tło pod tekstem, kolory ramek, grafika nagłówka, albumy.
- Staramy się, by blog w nowym systemie był jak najbardziej zbliżony do bloga w systemie starym ale nie będziemy w stanie przenieść ustawień w 100 procentach. Pewne ustawienia każdy będzie musiał skonfigurować sam, w panelu administracyjnym nowego systemu.

 

Jednocześnie informujemy, że w blog.pl uruchomiony został nowy szablon o którym od dłuższego czasu piszemy. Nazywa się Onet Motyw 1.0, pełny opis jego funkcjonalności znajdziecie tutaj: 
http://blog.blog.pl/2012/09/26/nowy-szablon-w-blog-pl-2/

 

Zapraszamy do testowania! :-)

35 Comments

 1. ~Animals

  Jak miło jest czytać tego posta. :) Fajnie że już niedługo zobaczę mój blog w nowej odsłonie. Cieszę się także że szablon Onet Motyw 1.0 będzie uproszczony, i że nie zmieni się szablon taki jaki mam obecnie. Dobrze że będę mogła zmienić grafikę w nowym szablonie, ponoć mój blog szykuje nową odsłonę, na którą bardzo się cieszę (mam już przygotowany nagłówek, a nawet układ!).

  Wiem, jak bardzo się staracie, i cenię Waszą pracę. Bez Was, mój blog pewnie dawno by się „zburzył” przez te problemy. A tak to wszystko ładnie, pięknie, wszystko zachowane (nawet długie archiwum), a do tego nowoczesny wygląd! :)

  Pozdrawiam całą redakcję, i liczę na pomyślne przeniesienie blogów.

 2. ~Fearte

  Od początku września wyczekiwałam na ten szablon. Wchodziłam tutaj codziennie, aby zobaczyć czy jest wpis dotyczący tej zmiany. Musiałam że sytuacja się polepszy, że to będzie szablon z naprawdę dużym ogromem możliwości. Zawiodłam się. Szablon swą grafiką mnie po prostu odstraszył. Za szeroki, za ordynarny, zero w tym jakiekolwiek fajności, która zainteresowałaby ludzi w moim wieku. Wierzcie mi, mam 14 lat i 3 lata spędzone w waszej blogosferze. Jestem wybredna na każdy szczegół i uważam, że stary system poza ciągłymi awariami nie miał żadnych. ( I proszę mi tutaj nie mówić po raz setny że był przestarzały, wadliwy, bo wiem to doskonale, ale zmiany jakie zaprowadziliście…) Miło by było, gdyby moje zdanie było tutaj docenione przez Was, ponieważ na Waszym portalu blogują zwłaszcza młodzież w moim wieku. Wkurza mnie każde niedociągnięcie. Człowiek tutaj czekał na coś wybitnie perfekcyjnego, skoro zmiany się przesuwały, to musiało być coś. Ale tu nie ma nic, co mogłoby mnie zaskoczyć, sprawić, że blog byłby oryginalny. Tak, mogę sobie wstawić nagłówek, zmienić tło, kolor czcionki, motyw i nic więcej. Czekałam na taki szablon, aby móc zrobić coś w tym stylu: http://glare-winx.blog.onet.pl/ Szablon miał przypominać blogi z onetu, ale no niestety nie przypomina. Nie podoba mi się, nie trawię tego. Czy w ogóle planujecie jakiś bardziej zaawansowany szablon? Skoro jest Onet Motyw 1.0 to mógłby być Onet Motyw 2.0 który od starej platformy nie odbiegałby niczym. Błagam Was, posłuchajcie apelów swoich użytkowników. Chociaż czytacie nasze komentarze i odpowiadacie na nie, to wczujcie się w naszą sytuację.
  Mam nadzieję, że moja opinia nie zostanie zignorowana i wklejona na bloga bez odpowiedzi. Podobno każda opinia się dla Was liczy. Powiem krótko co mi się w tym szablonie nie podoba:
  - szerokość bloga, która powinna wynosić 610 px i ograniczona wysokość nagłówka
  - tło pod notatkami i menu, nie można pod nie wstawiać obrazków tylko sam kolor,
  - brak opcji bloga z trzema kolumnami
  - usunąć te motywy, to jakiś badziew, obejdzie się bez nich
  - kolumna z treścią jest szersza od tej z nagłówkiem, kompletnie tego nie rozumiem
  - brak możliwości zmiany wielkości czcionki
  Dziękuję i czekam na równie wyczerpującą odpowiedź. Czy jest możliwość abym mogła testować przeniesienie na nową platformę?

  1. Redakcja Blog.pl

   Odpowiadamy na pytania, poniżej też kilka słów wyjaśnienia:
   - szerokość bloga w tym szablonie nie jest możliwa do zmiany, zawsze można skorzystać z innych szablonów, które mają inną szerokość
   - takich funkcji nie ma w wordpressie
   - są inne szablony które posiadają więcej kolumn
   - motywy są stworzone dla osób, które nie mają czasu i chęci by konfigurować wygląd bloga
   - zmiana wielkości czcionki jest możliwa przy edycji wpisów

   Kilka słów wyjaśnienia: wiemy, że nie wszyscy użytkownicy będą zadowoleni, nikomu jeszcze nie udało się zadowolić wszystkich. Robimy jednak wszystko, by przesiadka na nowy system była dla Was jak najmniej bolesna, aby była niezauważalna na pierwszy rzut oka, a w perspektywie by odkrywała przed Wami nowe, ogromne możliwości tego systemu. A nowy system różni się od starego – tego zmienić się nie da i nie pomoże w tym kolejna wersja szablonu Onet Motyw – jest to kwestia pewnych mechanizmów które mają zwyczajnie inne możliwości.
   Jednakże cieszy nas to, że pierwsze opinie po testach są bardzo pozytywne, mamy więc nadzieję że i bardziej wymagający użytkownicy po zapoznaniu się z możliwościami nowego systemu, przyzwyczają się do niego i go polubią :-)

   1. iwpia

    Proszę powiedzieć ja dokładnie zmienić wielkość czcionki, nie widze takiej opcji
    Po przeniesieniu bloga w zasadzie cały jest do poprawki – występują połączenia wyrazów np dobryduch

   1. kakik

    nie ma opcji własnego szablonu, a te które są dostępne są okropne – więc to nie konserwatyzm, ale właśnie cofnięcię się blog.pl do czasów sprzed epoki samodzielnego html użytkowników, wielka wielka szkoda

 3. ~Monivrian

  Mimo, że miałam założony od początku na platformie blog.pl również pokusiłam się o testowanie nowego szablonu. Bardzo mi się podoba. W końcu mogłam jakoś moje blogi wyróżnić i dostosować do tematyki moich opowiadań. Do tego to fajne menu rozwijane. Wspaniały motyw i czekamy na kolejne jego wersje :)

 4. ~Fearte

  Dobrze, to, że nie da się zmienić tła pod notkami idzie jakoś przeżyć, ale do reszty trudno się przyzwyczaić. Czy w przyszłości planujecie jeszcze jakiś szablon, który na prawdę będzie przypominać te z onetu albo jakiś z html, tylko z ładniejszym wyglądem?
  Co do przenosin. Ja mam na blogu nagłówek o tradycyjnej szerokości czyli wcześniej wspominanej 610 px, ale szablon jest o wiele szerszy. To znaczy że mój nagłówek zostanie przycięty w wysokości i rozciągnięty? Trudno mi to sobie wyobrazić o.o

  No i dziękuję za odpowiedź, rozumiem że nie wszystko jest możliwe i że zachcianki jednej osoby nic tu dużo nie pomogą… Szablon mnie nie zadowala, ale ten z możliwością edycji kodu daje mi możliwości aby mój blog był w jako-taki sposób niepowtarzalny. I jeszcze takie pytanko na koniec. Czy do tego szablonu z kodem można dopisywać kod, czy widoczna jest tylko edycja zamieszczonego kodu? Dziękuję za odpowiedź, z niecierpliwością czekam co wyniknie z przenosin. Powodzenia :)

 5. ~Mel

  Czy jest możliwość zapisania zawartości bloga do pliku w celu przechowywania na dysku? Chodzi mi głównie o same teksty w notkach, już bez obrazków czy komentarzy. Bloguję już jakieś 8 lat i chciałabym zawiesić bloga, ale nie chciałabym ryzykować, że zostanie usunięty przez bezczynność (wystarczy przecież, że ktoś zgłosi iż blog nie jest aktualizowany ileś tam czasu i go usuwacie zwalniając adres). Na adresie czy komentarzach mi nie zależy, jedynie na zawartości i nie chciałabym żeby 8 lat pracy poszło na marne. Bo może kiedyś się jeszcze przyda. A zapisywać każdą notkę po kolei mi się średnio uśmiecha…

 6. ~Kajene

  A ja mam takie pytanie – Dlaczego nie mogę zmienić adresu/domeny strony? Robię to pierwszy raz i wyświetla mi się, że „nie mozna zmieniać domeny za często”. O co chodzi? Proszę o odpowiedź

 7. rusa1ka7

  -nie działa wyśrodkowywanie (w części wizualnej)
  -dodawanie zdjęć trwa za długo – okienko otwiera się od razu, ale jest całe białe, dopiero po jakim czasie pojawia się wszystko
  -dodawanie linków – jak wyżej
  -podczas pisania notki przechodzenie z HTMLa do wersji Wizualnej i w drugą stroną – często się tnie, niby pokazuje, że jest to część Wizualna, a wciąż jest kod…

  Te cztery czynniki powodują, że dodawanie notek jest mozolne i bardzo denerwujące… Zero przyjemności…

  Są jakieś szanse na poprawę?

  1. Redakcja Blog.pl

   Zachęcamy do korzystania z przeglądarki Google Chrome, która w przeciwieństwie np. do Explorera, nie ma żadnych problemów z wordpressem. Powyższe problemy mogą sugerować albo słabe łącze (wysyłanie), albo właśnie przeglądarkę, która nie jest w 100% kompatybilna z nowym systemem.

  1. Redakcja Blog.pl

   Dzisiaj uruchomiliśmy możliwość ulepszenia bloga dla kilkuset użytkowników, każdego dnia ta liczba będzie się zwiększać – nie możemy w jednym momencie maksymalnie obciążyć serwerów.

 8. ~fafik_delta

  Małe pytanie: czy okienko edycji treści posta będzie takie samo jak przed rewolucją październikową, czy będzie nowe, nowoczesne portalu blog.pl, w którym można napisać SMS-a, albo anons o treści „Ładę sprzedam?”. Wiem, że po wyjściu poza ramkę pokazuje się suwak, ale pisać posta i widzieć tylko 3 jego ostatnie linijki to jak chodzić po mieście z kloszem na głowie i widzieć zaledwie w promieniu 2 metrów- też można chodzić, ale jest niewygodnie.

 9. ~kathy

  Witam , mam jedno pytanie jak poradzić sobie z brakiem opcji :kokpit” oraz z błędem 310 – Strona zawiera pętle przekierowań ? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ nie mogę dostać się do moich blogów … I błagam nie lekceważcie mojego pytania bo znam kilka osób, u których to tez występuje !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>