Już od kilku miesięcy informujemy Was o procesie ulepszania blogów i przenoszenia ich na system WordPress.  Obecnie proces ten jest na ukończeniu.

Tak jak zapowiadaliśmy wszystkie blogi, które nie zostały przeniesione samodzielne przez właściela do nowego systemu są przez nas przenoszone automatycznie.

Część blogów w starym systemie była zabezpieczona hasłem. Niestety wordpress nie posiada takiej funkcjonalności. W związku z tym postanowiliśmy zablokować wszystkie blogi, które hasło posiadały. Aby odblokować bloga, prosimy o kontakt pod adresem pomoc@blog.pl – po krótkiej weryfikacji autora bloga, blog zostanie odblokowany.

 

Co oznacza blokada bloga?

Twój blog jest niewidoczny dla czytelników, ale nadal możesz się do niego logować i nim zarządzać.

W systemie wordpress  nie ma możliwości zakładania hasła na blog, ale jest możliwość ukrycia poszczególnych notek.

 

Co oznacza zdjęcie blokady z bloga?

Po zdjęciu blokady z Twojego bloga, będzie on widoczny dla wszystkich, również dla wyszukiwarek.

 

Jak zahasłować notki?

Aby zahasłować notkę, należy zalogować się do panelu administracyjnego bloga i wybrać widok panelu „Zaawansowany”. Następnie w menu  wybierz Wpisy, pod wpisem,  który ma zostać zahasłowany, kliknij w  ”edytuj”.

 

 

Pod oknem edycji wpisu jest opcja: „Dostępność” w tym miejscu możesz ustawić hasło dla notki. Po oznaczeniu dostępności notki, pamiętaj by kliknąć „Aktualizuj”. Tak samo musisz postępować z każdym kolejnym wpisem który chcesz ukryć.

21 Comments

 1. ~Ann

  Czy po przeniesieniu mojego bloga z blog.onet tutaj będę posiadać:
  1. te same obrazki w uniwersalnych ramkach?
  2. te same linki?
  3. ten sam licznik wyświetleń bloga i komentarzy?
  4. szeroka listę zamiast jakiegoś durnego, mało praktycznego archiwum?

  1. ~Animals

   Blog będzie miał tzwn: inteligentny szablon, to znaczy że po przeniesieniu do wordpressa będzie wyglądał dokładnie tak samo jak wygląda teraz, ale nowocześniej… W dodatku nic nie potracisz- WSZYSTKO będzie tak samo…

 2. ~Sara

  Czytałam, że blogi na blog.onet będzie można przenieść już we wrześniu. Wrzesień już mija, a póki co nie ma ani żadnych maili, ani możliwości. Co więc z tymi blogami, użytkownicy mają czekać, aż sami przeniesiecie ich blogi? Niektórzy nie będą mieć wtedy czasu na pracę nad blogiem, a wrzesień jest naprawdę możliwie najlepszym po wakacjach jeszcze miesiącem do pracy nad blogiem…

 3. ~wendigo

  A co z opuszczonymi blogami? Wiem, że od jakiegoś czasu blog.pl nie usuwa takich blogów, ale nie sądzę by to była dobra polityka – wiszą takie nie aktualizowane od pięciu lat i tylko blokują adresy (bo nie sądzę by autor kiedyś tam wrócił). Wielka szkoda.
  Kolejna sprawa – kiedyś założyłem bloga na blog.onet.pl, nie aktualizowałem go od miesięcy aż straciłem do niego dostęp (konto pocztowe na onecie pod którym blog był zarejestrowany zostało usunięte w skutek długotrwałego nielogowania), a blog wisi. Nie podoba mi się to, wolałbym go usunąć, czy jest na to jakaś możliwość?

  A tak z innej beczki, ale liczę na to, że te poradniki html pojawią się jak najszybciej, bo mimo że znam html/css to jednak powiem szczerze – nie potrafię się połapać w tym szablonie (Ajruna Pro), to już trochę ponad moje siły. Nawet nie mówię o jakichś wielkich poradnikach, bo wystarczyłby mi opis, które selektory za co odpowiadają. A chciałbym wreszcie móc dodać swoją grafikę chociaż w nagłówek szablonu i zmienić to paskudne szare tło. Że już o zaokrąglonych kantach nie wspomnę.

  1. Redakcja Blog.pl

   Jeśli chodzi o opuszczone blogi – zdecydowaliśmy się w pierwszej kolejności zająć się blogami, na których nie ma żadnych treści. Takie adresy zostaną niedługo zwolnione. Jeśli chodzi o blogi które treści posiadają, to póki co nie planujemy takiego czyszczenia, jednak jest w blog.pl wiele blogów kultowych, które choć nie są od długiego czasu aktualizowane, są dla polskiej blogosfery bardzo cenne.
   Co do usuwania blogów nieaktywnych z blog.onet – tu sytuacja jest prosta – jeśli posiada Pan bloga do którego nie ma dostępu, prosimy o napisanie do Biura Obsługi Klienta w tej sprawie – wystarczy podać adres e-mail na który blog był zarejestrowany (mimo, że już wygasł) – wówczas po takiej weryfikacji będziemy mogli usunąć bloga.

   W kwestii poradników html – niedługo stworzymy poradnik opisujący poszczególne sekcje szablonu Arjuna Pro, bo faktycznie, poradnika html/css jako takiego nie ma potrzeby tworzyć :-)
   Dziękujemy za uwagi!

   1. ~wendigo

    Dziękuję :) Z niecierpliwością czekam na ten poradnik.
    Tak, rzeczywiście szkoda by było żeby niektóre kultowe blogi zostały usunięte, ale można by ostrzec autorów, że np. wymogiem utrzymania bloga jest zalogowanie się do niego raz na rok – myślę, że to nie jest jakiś wielki wysiłek i jeśli komuś na blogu, nawet nie aktualizowanym, zależy to będzie w stanie to zrobić. A jeśli nie to cóż, nawet kultowe rzeczy kiedyś przemijają ;) Ale oczywiście, najpierw puste blogi, dobrze że przynajmniej te znikną.

 4. ~Ann

  Kiedy wreszcie blogi z blog.onet będą przeniesione? Przez te błędy nie mogę nic zrobić na blogu. Chciałabym też zmienić wygląd a nie ma po co się męczyć, bo i tak nie będzie przeniesiony. Bardzo proszę o podanie konkretnego terminu, bo miało być w połowie września a połowa już dawno za nami… Ile musimy jeszcze czekać?

  1. Redakcja Blog.pl

   Mamy delikatne opóźnienie spowodowane koniecznymi poprawkami do szablonu, który dla Was przygotowujemy. Nie chcemy Wam oddać czegoś, co będzie niedopracowane, z błędami. Chcemy, aby narzędzie do ulepszania było w 100% sprawne. Robimy wszystko by do końca września uruchomić możliwość ulepszania blogów.

 5. ~Animals

  Szkoda że są opóźnienia, jednakże bardzo cieszę się że zostaną wprowadzone te zmiany. Ludzie! Powinniście dziękować naszej kochanej redakcji Onet, że tak się starają, robią wszystko co mogą, byście nie potracili swoich blogów ani danych! Teraz będziecie mieli zupełnie nowoczesne blogi, z zupełnie zachowanym szablonem i wszystkimi innymi rzeczami (notki, archiwum itp)!

  Już nie mogę się doczekać rewolucji na moim blogu. ;)

  Pozdrawiam ciepło całą redakcję!

  1. ~wendigo

   @Animals – Rozbawił mnie Twój komentarz :D jeżeli ktoś żyje tylko Onetem… no jakbym miał swojego (głównego) bloga na onecie to też by była to moim zdaniem rewolucyjna zmiana na dobre :D Niestety z mojego bloga na blog.pl zniknął mój piękny wypieszczony szablon i już go nie odzyskam, mogę tylko minimalizować straty ;)

 6. ~dirg

  Czy po przeniesieniu mojego bloga z blog.onet tutaj będę posiadać:
  1. te same obrazki w uniwersalnych ramkach?
  2. te same linki?
  3. ten sam licznik wyświetleń bloga i komentarzy?
  4. szeroka listę zamiast jakiegoś durnego, mało praktycznego archiwum?

  czy do czasu przeniesienia bloga notki mogą ukazywać się normalnie czy mam się wstrzymać z pisaniem?

  1. Redakcja Blog.pl

   1. Przeniesione zostaną albumy oraz niektóre obrazki z ramek, nie jesteśmy w stanie przenieść niestety wszystkich obrazków, np. tych które były tłem dla ramki (wordpress nie umożliwia ustawienia grafiki jako tło pod kalendarz czy archiwum)
   2. Tak, linki zostaną przeniesione.
   3. Tak, licznik i liczba komentarzy będzie przeniesiona.
   4. To już jest kwestia ustawień wordpressa – każdy może ustawić archiwum tak, jak chce. Jedną z opcji jest oczywiście szeroka lista.

   Po przeniesieniu bloga notki będą ukazywać się normalnie, więc będziemy zachęcać do przenosin :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>