Idzie nowe – w najbliższych miesiącach blogosfera Onet przejdzie rewolucyjne zmiany:

1. Nowe blogi zakładane są w nowoczesnym i sprawdzonym systemie wordpress.
2. Wkrótce wszystkie blogi ze starego systemu blog.pl zostaną przeniesione do systemu nowego.
3. Wszyscy użytkownicy blog.onet już niedługo dostaną możliwość ulepszenia swojego bloga.

Zmieniamy się dla Was – przestarzałe systemy blog.pl i blog.onet zostaną zastąpione nowoczesną platformą blog.pl opartą na systemie wordpress. Dzięki rezygnacji ze starych systemów, będziemy mogli skoncentrować się na rozwoju naszego wordpressa, wciąż oddając do Waszej dyspozycji nowe szablony, wtyczki i funkcje, pozwalające na łatwe i przyjemne prowadzenie bloga.

Ten blog to miejsce, w którym będziemy Cię informować o wszystkim, co jest związane ze zmianami. Nic nie zmieni się bez Twojej wiedzy. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebooku: 
https://www.facebook.com/Blogpl

26 Comments

 1. ~wendigo

  Dla mnie to jest przykra wiadomość. Piszę bloga, który jest moim pamiętnikiem, a nie czymś na kształt strony internetowej (której to może system oparty na wordpressie wyszedłby na dobre), po przeniesieniu stracę ogrom funkcji. Piszecie: „przestarzałe systemy blog.pl i blog.onet zostaną zastąpione nowoczesną platformą blog.pl opartą na systemie wordpress.” – czyli z dowolnego wyglądu będę musiał przejść na zdefiniowany przez system wygląd – nowoczesność jak nie wiem :( Dotychczasowa możliwość całkowitej edycji kodu html dawała praktycznie nieograniczone możliwości, żaden z góry zdefiniowany system tego nie da nigdy.
  Założyłem wczoraj innego bloga żeby potestować – albo ja nie widzę takich opcji albo edycji szablonu nie ma praktycznie żadnej (a szablonów jest nie wiem… może z 9 do wyboru?), da się jakoś wstawić choćby swoją grafikę do szablonu? Jak wyłączyć przyciski typu: „udostępnij na Facebooku” i te inne (pokazujące się pod notkami na większości tych domyślnych szablonów)?
  W dodatku gdzie jest funkcja założenia hasła na bloga? A hasło na archiwum? A co się stanie z notkami oznaczonymi w tej chwili jako ukryte?
  I w końcu: gdybym chciał pisać bloga opartego o wordpress, to założyłbym go na wp, skoro tego nie zrobiłem, to znaczy że nie chcę, czy to nie jest logiczne?
  Naprawdę nie rozumiem dlaczego takie ograniczenia. Bo to są ograniczenia – z dowolnej edycji szablonu w html/css na jakiś odgórnie zdefiniowany wordpress…

  1. Redakcja Blog

   Kilka dni temu do bazy szablonów dołożony został szablon Arjuna Pro, który umożliwia edycję html/php, co czyni go jednym z najbardziej konfigurowalnych szablonów w platformach blogowych. Dzięki temu w bazie mamy obecnie 13 szablonów, a w kolejce czekają następne, baza szablonów będzie stale powiększana.

   Co do hasła na bloga lub archiwum – w wordpressie jest to niemożliwe, podobnie jak w większości platform blogowych. Wpisy natomiast można ukrywać korzystając z funkcji oznaczenia wpisu jako Prywatny.

   1. ~wendigo

    To już coś. Ale w momencie przejścia na nowy system notki oznaczone w tej chwili jako ukryte pokażą się i będzie trzeba oznaczyć je „ręcznie” jako Prywatne czy pozostaną ukryte?

     1. ~wendigo

      A jednak nie mieli Państwo racji. Notki dotychczas ukryte nie pokazały się, przeniosły się jako Szkice. No dobrze, ok, ale teraz w momencie kiedy w nie wchodzę, zmienia się data ostatniej modyfikacji (na obecną) więc wszystkie się przestawiają :/ I nigdzie nie ma żadnej opcji „prywatne” (albo ja nie widzę). Tak to to ma teraz wyglądać? Bo wygląda koszmarnie – mam poprzestawiane notki-”szkice” :/

 2. ~Anna

  Witam. Czy szablony będzie można ustawiać w ten sam sposób co na Onecie? Właśnie po to wybrałam bloga na Onecie – dawał wiele możliwości, szablony wychodziły wspaniałe. Jeśli tutaj nie będzie takiej możliwości… Będę zmuszona się pożegnać.

 3. facketed

  Prowadziłam bloga z grafiką, założyłam teraz tutaj bloga, żeby sprawdzić jak to wygląda i… Szok. Wszystko jest okropnie trudne i niezrozumiałe dla mnie. Koniec, odchodzę. Dziękuję za te 5 lat.

 4. nothing_more

  Szkoda. Wielka szkoda.
  Zadomowiłem się tu kilka lat temu i blog.pl wydawał mi się najlepszym serwisem blogowym, głównie ze względu na tą całkowitą możliwość edycji. Mieliście świetny system, a przeszliście na darmowy system. Wcisnęliście mega reklamę, która już zepsuła maksymalnie klimat który panował tu na blogach. Rozumiem, że trzeba zarabiać ale nie takim banerem. Chciałem siąść dziś do tego i napisać jakiś prosty styl na tej Ajrunie Pro ale rezygnuję. Taka ot opinia. Hm, nie wiem czy publicznie powiecie o tym czemu przeszliście na WordPress, ale prosił bym o powód, bo dla mnie to nie logiczne i wg. mnie kupę ludzi stracicie.

 5. ~Anika

  A co z użytkownikami blog.onet.pl? Prowadzę od długiego czasu bloga z opowiadaniem, mam tam półtora tysiąca komentarzy, czy blogi onetu będą automatycznie przeniesione na nową platformę?
  I co z szablonami? Nie chcę jakiegoś dupnego szablonu default, który mi narzucicie, czy będzie możliwość wstawienia swojego?
  Nie podoba mi się to wszystko i prawdopodobnie przejdę na blogspot albo gdziekolwiek, gdzie was nie ma. Tyle lat z wami spędziłam, a tu robicie taki numer… Sorry, osiem lat to dużo, chciałam więcej i naprawdę lubiłam to miejsce. Schrzaniliście sprawę. Amen.

    1. ~zniechęcony

     Redakcja Blog.pl pisze:
     18 Wrzesień 2012 o 13:20
     Nikomu nie narzucamy szablonu, jest 14 szablonów do wyboru, każdy może korzystać z takiego szablonu, na jaki ma ochotę.

     Ja mam ochotę na taki szablon, jaki miałem – historycznie pierwszy szablon dostępny na blog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>